Člansko tekmovanje GZ Ljubljana 4.6.2023

V začetku junija smo se članice PGD Bizovik udeležile Članskega tekmovanja GZ Ljubljana – Memorial Matevža Haceta, ki se je odvijalo na igrišču Policijske akademije v Tacnu. Na njem je sodelovalo osem ekip v kategoriji članic A, petnajst ekip v kategoriji članov A, osem ekip v kategoriji članov B, tri ekipe pri članicah v isti kategoriji. V kategoriji starejših gasilcev pa je tekmovalo enajsti moških ter tri ženske ekipe. Skupaj je sodelovalo 48 ekip v šestih kategorijah.

Tekmovanje je bilo sestavljeno iz treh delov; najprej smo tekmovale v suhi vaji z motorno brizgalno, nato v štafeti na 400 m, na koncu pa je sledila vaja razvrščanja (korakanja). Pomembno je, da so vaje opravljene v čim krajšem času in brez napak.

Članice A PGD Bizovik smo dosegle odlično 2. mesto in bile premagane samo s strani članic iz PGD Podgorica – Šentjakob. Tretje mesto so zasedle članice iz PGD Prežganje.

Upravičeno smo lahko ponosne, da smo bizoviške gasilke!

Nuša Kržišnik