Taktično tekmovanje v Lipovljanih 24.8.2019

V soboto 24. 8. 2019 popoldan, se je 9 članov PGD Bizovik odpravilo v sosednjo Hrvaško, k pobratenem društvu DVD Lipovljani. Namen odhoda so bili Lipovljanski susreti, katerih del je tudi taktično tekmovanje. Lipovljanski kolegi so nas lepo sprejeli, kasneje pa smo odšli na glavni trg, kjer je potekal koncert skupine Crvena jabuka. Naslednji dan smo izkoristili za izlet v BiH, kasneje pa se udeležili 10. taktičnega tekmovanja. Tekmovanja se je udeležilo 6 članov PGD Bizovik (Miha Somrak, Tina Hlebš, Peter Pogačar, Aleš Dimnik, Igor Skubic in Marjana Brajer), ostali trije člani (Peter Dimnik, Dušan Brajer in Robi Humek), pa so skozi celotno tekmovanje za ekipo navijali. Tekmovanje je obsegalo 8 točk in sicer:

1. Gašenje na prostem
  2. Nesreča s prikolico
  3. Poligon moči in spretnosti
  4. Tehnična intervencija
  5. Reševanje s čolnom
  6. Reševanje psa
  7. Preiskovanje prostora
  8. Relejna oskrba z vodo

4 točke so potekale v parku v Lipovljanih, ostale 4 pa v Banovi Jarugi. Po razglasitvi smo se počasi odpravili domov in se vrnili v Bizovik v poznih večernih urah.