Posredovanje na Krasu 19.-24.7.2022

Bizov’ske ekipe se po 6-dnevnem boju, ogromni želji in z jasnim ciljem, da premagamo to, kar brez usmiljenja pred seboj požira vse kar mu pride na proti, vračamo domov, na svoje območje posredovanja. Požar smo z močmi celotne Slovenije in tujih zračnih sil, uspeli omejiti in umiriti. V gasilski dom smo prvi poziv dobili v torek za izvoz avto-cisterne, saj je bila potreba po prevozu vode najnujnejša. Že dan za tem je bil sklican prvi konvoj iz Dolgega mostu, kjer smo proti Krasu poslali še ekipo s kombiniranim vozilom. Poleg težkih fizičnih razmer, so bile v naših glavah seveda tudi druge skrbi, čustva te na neki točki prevzamejo, ko te dim objame, v daljavi sliši pok, poleg tebe neznanec, ki je prav tako v objemu dima. A drugega ne preostane, kot da se zbereš, veš s kakšnim namenom si prišel in to v 24 urni izmeni izpolniš. Če se zazremo nazaj in pomislimo ali smo izpolnili svoj namen ob prihodu na požar? Smo res naredili vse, kar je v naši moči? … Prvo pravilo je, da vedno poskrbi za svojo varnost in veseli smo, da smo se vsi člani odprave vedno vrnili domov k družinam celi, brez poškodb. Danes lahko rečemo, da smo dali vse od sebe, a po koncu izmene, ko se v boj podaja druga ekipa, o tem nisi prepričan. Vrnili smo se sicer utrujeni, s poškodovano, morda celo izgubljeno opremo, a z mnogo novimi izkušnjami, saj smo skrbeli za prevoz vode, varovanje linije, polnjenje topa in drugih gasilskih kamionov, zagotavljali smo vodo v bazenu za helikopter, pomagali pri zajemanju vode helikopterjev in nekateri člani tudi v enoti za pomoč pri vodenju intervencije. Kaj veliko o številkah nimamo za pisati, saj nismo šteli ne ur, ne fur… Šteje le to, da je sedaj požar pod nadzorom in se varujejo linije, brez ogroženosti človeških življenj in premoženja. Kljub naporu, bomo v svojih srcih za celo življenje zapisali to iskreno izkazano hvaležnost domačinov ter vaše spodbudne besede in podporo dragi občani.

Z gasilskim pozdravom, NA POMOČ!

Povratek cisterne in zadnjih treh članov s Krasa