Požar hleva v naselju Češnjica, 19.6.2020

Včeraj, malo čez pol deveto zvečer, smo prejeli poziv, da v naselju Češnjica gori hlev. Ob prihodu na kraj, je bil ogenj že polno razvit, potekala je evakuacija živali iz hleva. Požar smo pogasili, potrebno pa je bilo še prekopavanje mrve in zalivanje žarišč. Zagorelo je približno 20m x 20m ostrešja. Na intervencijo smo izvozili z vsemi tremi vozili, 16 gasilci in se vrnili nazaj ob pol sedmih zjutraj.

Na požar je bilo aktiviranih tudi 6 vozil iz Gasilske brigade Ljubljana, PGD Sostro in PGD Lipoglav. Okoli polnoči so bila zaradi potrebe po menjavi moštva aktivirana še dodatna društva – PGD Štepanjsko naselje, PGD Slape Polje in PGD Zgornji Kašelj. Zaradi velike količine sena, ki ga je bilo potrebno odstraniti iz podstrešja, pa sta bili proti jutru aktivirani še dodatni dve društvi – PGD Šmartno ob Savi in PGD Zalog spodnji Kašelj. Na intervenciji je skupaj sodelovalo 98 gasilcev. Poleg gasilcev, so bili na kraju dogodka prisotni tudi reševalci, policisti, veterinarska služba in Elektro Ljubljana.