Kviz mladine 5.3.2022

Danes je v GZ Ljubljana potekal gasilski mladinski kviz. Sestavljen je bil iz teoretičnega in praktičnega dela. Teoretični del je od mladine zahteval znanje iz prve pomoči, gasilske zgodovine in požarne preventive, pri praktičnem delu pa so se preizkusili v štafetnem vezanju vozlov in z gasilsko spretnostjo. Za našo mladino, je teoretični del kviza potekal v matičnem društvu, praktični del pa v PGD Kozarje.

PGD Bizovik se je tekmovanja udeležilo s 5 mladinskimi ekipami – 3 ekipe pionirjev in 2 ekipi mladincev. Poleg otrok so se kviza udeležili še 4 mentorji, 2 nadzornici, ena članica pa je opravljala delo sodnice.

Rezultati:
v kategoriji pionirji je sodelovalo 44. ekip
Ela, Neli, Jon – 9. mesto
Julija, Lara, Sofia – 21. mesto
Erik, Gaj, Filip – 24. mesto
v kategoriji mladincev je sodelovalo 50. ekip
Ela, Zoja, Polona – 36.mesto
Urban, Martin, Jan –37. mesto
Mentorji smo rezultata veseli, saj smo po dveh letih premora komaj januarja začeli in februarja sestavili ekipe za kviz, z večino novih članov. Veseli smo bili predvsem, da smo se sploh lahko udeležili tekmovanja.
Otrokom za delo čestitamo, obenem pa se zahvaljujemo tudi staršem, ker nam zaupajo svoje otroke.
Nekaj utrinkov s tekmovanja si lahko ogledate v spodnji galeriji.

Mentorji